Wszystko co powinieneś wiedzieć o treningu nóg, ale nie miałeś kogo się zapytać

Kategorie fitness
trening nóg

Trening nóg jest bardzo często ignorowany, zwłaszcza przez młodych bywalców siłowni. Jest to jednak całkowicie niewłaściwe podejście, które sprawia, że rozrost naszej masy mięśniowej nie uwidacznia się proporcjonalnie. Z drugiej strony może to sprawiać większe trudności w wykonywaniu ćwiczeń ogólnorozwojowych, co w konsekwencji doprowadzi do zniechęcenia i rezygnacji z wysiłku. Dlatego warto poznać kilka podstawowych zasad odnośnie treningu nóg.

Więcej mięśni, lepszy metabolizm

Trening nóg jest dość wymagający i bardzo często najbardziej „daje w kość” podczas wysiłku. Większe mięśnie nóg wpływają na większe zużycie energii, a co za tym idzie także na jakość naszego metabolizmu. Co ważne, mięśnie nóg mają kolosalne znaczenie przy wielu ćwiczeniach ogólnorozwojowych, dlatego ignorowanie tego typu treningu jest niekorzystne dla całego programu treningowego. Jeśli więc chcesz trenować skutecznie i z widocznymi efektami, to staraj się zwrócić na niego uwagę.

Dużo pracy, mało efektów

To prawda, że wygląd masy mięśniowej nóg jest zdecydowanie trudniej dostrzegalny niż górne partie mięśni. Dlaczego? Są one zupełnie inaczej skonstruowane, a wiele z nich pracuje na co dzień. Ponadto trudno wykonywać ćwiczenia rozwojowe, podczas gdy musimy wzmocnić ich siłę. Jest to długi proces, dlatego efektów treningu nóg, nawet w treningu personalnym, długo nie będzie widać.

Dobry plan to podstawa

Nie da się dobrze ćwiczyć dolnych partii ciała bez planu. W przeciwnym wypadku będziemy kładli niepotrzebny nacisk na niewłaściwe partie mięśni lub traktowali je jednostkowo. Dlatego warto skonsultować się z profesjonalistami, m.in. na stronie dawidwozniakowski.pl, którzy doradzą nam jakie treningi wybrać i na jakie mięśnie teraz powinniśmy położyć nacisk.

Dobierając dobry plan do treningu nóg i wykazując się wytrwałością oraz niezachwianym samozaparciem możemy sprawić, że nawet tak trudno dostrzegalne partie mięśni jak mięśnie nóg staną się widoczne, a efekt zadowalający.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *