Dowiedz się, w jaki sposób refleksoterapia, pomoże ci wreszcie odzyskać spokój ducha

Kategorie zdrowie
refleksoterapia

Zapewne zgodzisz się ze mną, kiedy powiem, że w dzisiejszych czasach ciężko jest być niezestresowanym w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Praca, czynności konieczne do wykonania w domu, dzieci, a niekiedy jeszcze problemy, jakie są z tym związane mogą naprawdę popsuć humor i pozostawić w rozchwianiu psychicznym niejedną osobę. Jak się okazuje istnieje jedna, niepodważalna metoda, za pomocą której pozbędziesz się wszystkich swoich zmartwień i odzyskasz dobre samopoczucie. W tym artykule przedstawimy Ci ją w dużym skrócie i wyszczególnimy szczególne zalety podobnej metody.

Refleksoterapia to jak dotąd termin, który wzbudza wiele mieszanych uczuć i niekiedy kontrowersji. Skąd taki pogląd? Jest to bowiem metoda leczenie, która łączy ze sobą sztukę, naukę, terapię i relaks jednocześnie. Dodatkowo nie wyodrębnia ona żadnej choroby i nie leczy jej objawowo,  a jedynie oddziałuje na stan ducha pacjenta, a co za tym idzie poprawia jego kondycję zdrowotną.

Czym zatem jest refleksoterapia, a właściwie, na czym polega? To przede wszystkim uciskanie specjalnych punktów w stopie, które stymulują proces samouzdrawiania organizmu. Można więc określić ją jako szczególny masaż stóp, któremu towarzyszy obecność specjalisty, jaki pozwala pacjentowi całkowicie skupić się na jego samopoczuciu.

Terapeuci wyznaczeni do wykonywania takiego masażu zwykle zaczynają masaż bardzo delikatnie, przez co pacjent może się odprężyć i zrelaksować. To element, jaki pozwala na wyeliminowanie stresów i zmartwień z twojego organizmu. Nieco mniej przyjemnie robi się, kiedy terapeuta odnajdzie w stopie punkt, który odpowiada choremu narządowi- wtedy z pewnością poczujesz ból, jaki znika wraz z wymasowaniem i specjalnym uciskaniem tego miejsca.

refleksoterapia

Zapewne zadajesz sobie teraz pytanie: czy jest to zatem wszystko, co należy zrobić, aby całkowicie wyleczyć się z twoich dolegliwości? Oczywiście metoda ta przynosi wyraźne efekty, jeśli stosuje się ją regularnie, w cyklach, które trwają przez 12-14 zabiegów. Refleksoterapii najlepiej oddawać się trzy razy w tygodniu i w żadnym wypadku nie przekraczać zalecanej dawki.

Nie ulega wątpliwości, że nie jest to metoda pozbawiona wad – nie wszystkie osoby bowiem mogą się za pomocą takiego zabiegu wyleczyć. Należy pamiętać, że: jeśli jesteś osobą chorującą na takie dolegliwości jak: cukrzyca, żylaki, osteoporoza, owrzodzenie stóp, ostre i przewlekłe infekcje organizmu, nie powinieneś poddawać się refleksoterapii – przypomina ekspertka portalu Twojaintymnosc.pl. Wszelkie inne schorzenia są jak najbardziej akceptowalne i co najważniejsze możliwe do wyleczenia.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, co do magicznych właściwości tego zabiegu, powinieneś koniecznie wypróbować go na własnej skórze. Dopiero po pierwszym zabiegu odczujesz wyraźną różnicę i wreszcie odzyskasz wigor oraz chęci do życia, czyli to co tak dawno zostało ci odebrane- jak się okazuje nie bezpowrotnie! Wystarczy tylko znaleźć odpowiedniego specjalistę i jak najszybciej zapisać się na cykl zabiegów refleksoterapii. Gwarantuję, że nie pożałujesz swojej decyzji!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *