Domowa siłownia – wybór sprzętu

Kategorie fitness

Jeśli zastanawiacie się, jakie urządzenia przydadzą się wam w domowej siłowni, poniżej umieściliśmy kilka przydatnych informacji, które ułatwią wam ten wybór.

Czym się kierować przy wyborze sprzętu?

Zanim wybierzecie się do sklepu w celu zakupu sprzętu do ćwiczeń, powinniście wcześniej przemyśleć kilka ważnych spraw. Przed wszystkim należy wiedzieć, do czego jest on wam potrzebny. Jaki cel z jego pomocą chcecie osiągnąć. Czy macie zamiar pozbyć się zbędnych kilogramów czy popracować nad sylwetką lub kondycją fizyczną? Gdy odpowiecie sobie na to pytanie będziecie mogli opracować odpowiedni plan treningu. Dopiero w tym momencie tak naprawdę będzie wiadomo jaki sprzęt do ćwiczeń jest wam potrzebny. Jednak to nie wszystko. Trening w domu ma swoje ograniczenia. Mało kto dysponuje odpowiednio dużą przestrzenią by móc swobodnie trenować na dużych maszynach takich jak na przykład bieżnia czy atlas.  Dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy sprawdzić czy sprzęt, na który się zdecydowaliście pasuje do waszej domowej siłowni.

Piłka treningowa

Piłka treningowa jest jednym z tych sprzętów, które można wykorzystać praktycznie w każdym miejscu. Ma ona bardzo wiele zastosowań na przykład w czasie wykonywania brzuszków lub pilatesu. Piłkę stosuje się też w czasie ćwiczeń fitness, pomaga ona między innymi aktywizować w większym stopniu mięśnie brzucha, pośladków i ud. Jednym słowem piłka treningowa doskonale się nadaje do modelowania sylwetki.

Skakanka

Ten niepozorny sprzęt może bardzo pomóc w spalaniu kalorii. Oczywiście wszystko zależy od naszego zaangażowania. Jednak trenując systematycznie dzięki skakance można nie tylko pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również poprawić wytrzymałość.

Rowerek stacjonarny

Rowerek stacjonarny należy do najbardziej popularnych maszyn do ćwiczeń. Zapewnia on wydajny i komfortowy trening. Nowoczesne modele wyposażone są w wiele przydatnych funkcji takich jak na przykład pulsometr czy licznik spalonych kalorii. Niestety rowerki treningowe ze względu na swój znaczy rozmiar nie mogą być wykorzystane w każdym mieszkaniu.

Hantle

Hantle powinny się znaleźć na wyposażeniu każdej domowej siłowni. Jest to niewielki, ale bardzo funkcjonalny sprzęt. Hantle można wykorzystać zarówno w czasie walki z nadwagą, jak i w trakcie wzmocnienia konkretnych grup mięśni. Należy pamiętać, że waga hantli ma znaczenie drugorzędne, najważniejsza jest odpowiednia ilość powtórzeń konkretnego ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *