Bieżnie – wygodna alternatywa do regularnych ćwiczeń w domowym zaciszu

Kategorie fitness
bieżnia domowa, bieżnie

Bieżnia to idealna maszyna dla wszystkich zapalonych biegaczy, których irytuje fakt, że w regularnym uprawianiu sportu może im przeszkodzić zła pogoda. W naszym kraju ta ostatnia zdarza się niestety coraz częściej – ulewne deszcze mogą trafić się w miesiącach, które teoretycznie powinny być gorące i słoneczne (inna sprawa jest taka, że zbyt wielki upał też może być przeszkodą na drodze do wykonania minimum treningowego).

By nie przejmować się deszczem, zimnem, śniegiem ani zbyt wielkim upałem, polecamy zainwestować w bieżnię, dzięki której będziemy mogli regularnie biegać bez wychodzenia z domu. W niniejszym artykule przedstawiamy pokrótce zalety tego urządzenia, które staje się coraz bardziej popularne wśród biegaczy!

Jak działa bieżnia? Podstawowe informacje

Działanie bieżni oparte jest na obracającej się taśmie. Może ona być napędzana elektronicznie (za pomocą silnika ukrytego wewnątrz urządzenia) albo – w przypadku bieżni magnetycznej –  przy udziale siły mięśni naszych nóg – to właśnie po tej taśmie biegniemy, korzystając z bieżni. Jeśli zależy nam na tym, by porządnie się zmęczyć, to powinniśmy wybrać bieżnię magnetyczną, jeśli z kolei zależy nam na urozmaiconym treningu i wielu różnorodnych programach treningowych, to tego typu atrakcje oferuje bieżnia elektroniczna. Może się wydawać, że bieganie po taśmie jest prostsze niż bieganie w parku (a dzieje się tak między innymi z powodu tego, że opór powietrza zostaje zredukowany do minimum), jednak różnego rodzaju opcje, które możemy włączyć podczas korzystania z bieżni (bieg pod górę, bieg z obciążeniem), mogą sprawić, że szybko zmienimy na ten temat zdanie.

Jak walczyć z nudą?

Wiele osób powstrzymuje przed zakupem bieżni przekonanie, że bieg przy użyciu tego urządzenia będzie monotonny i najzwyczajniej w świecie nudny. Gdy biegamy po ulubionych trasach,  zmienia się krajobraz wokół nas, a na naszej drodze znajdują się różnego rodzaju przeszkody (od staruszki tarasującej drogę po plątające się pod nogami gołębie) – bieg jest więc urozmaicony. Gdy ćwiczymy na bieżni, to otaczają nas cztery ściany, a taśma jest gładka. To jednak doskonała okazja, by nadrobić zaległości serialowo-filmowe, zrelaksować się przy ulubionej muzyce, słuchać audiobooków. Kto nie może się obyć bez zmieniającego się krajobrazu, ten powinien skorzystać ze specjalnie stworzonych aplikacji, które imitują bieg w prawdziwej przestrzeni (do wyboru są ścieżki z całego świata).

Jeśli szukasz bieżni to sprawdź na https://sklepsportowy.pl/sprzet-fitness/bieznie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *